Share this
Like us on Facebook

Special Events

XXIX Polish Championship at Wilmot Mtn. (Polish info)

When ›Sunday, January 17, 2016 from 9:00am till 9:00pm
Past event

Szymon i Renata najlepsi! Bardzo mrożna pogoda z pewnością wpłynęła na frekwęncję XXIX Mistrzostw Polonii w Wilmot Mtn.  ale mimo to, z nielicznymi wyjątkami na starcie stanęli wszyscy najlepsi polonijni narciarze z nadzieją na to, że zabiorą do domu okazały puchar ufundowany przez Konsula Generalnego w Chicago. Warunki do rozegrania zawodów byly doskonałe, Matka Natura jakby chciała wynagrodzić narciarzom spore opóżnienie rozpoczęcia tegorocznego sezonu narciarskiego i bardzo szybko nadrabia stracony czas.

Faworyci nie zawiedli wygrywając zdecydowanie obydwa przejazdy Slalomu Gigant, pozostałym uczestnikom zostawiając walkę o pozostałe miejsca na podium. Zawody potwierdziły, że młodzież atakuje, naciera szerokim frontem ale nieco starsi mistrzowie nie zamierzają oddać miejsca na podium bez walki. Różnica wieku wśród najlepszych potwiedza również starą prawdę,  że narciarstwo jest sportem dla każdego, Szymon Gąsienica, 30 lat, Kai Kulawiuk 15 lat i trzeci Józek Guzik 50 lat.

 

Wyniki XXVIII Mistrzostw Polonii:

A. Mężczyźni: 

  1. Szymon Gasienica Daniel  
  2. Kai Kulawiuk 
  3. Józef Guzik 

B. Kobiety: 

  1. Renata Staszel
  2. Ivana Milota
  3. Angelica Werning

C. Puchar Rodzinny:

  1. Stanisław & Marek Staszel
  2. Jan & Mateusz Zieliński
  3. Krzysztof & Tomasz Staszel

D. Snowboard:

  1. Mateusz Rybka

 

Najstarszy uczestnik zawodów:  Donald Fargo. Najmłodszy uczestnik:  Victoria Król

 

Lunch na gorąco zawsze cieszy się olbrzymim powodzeniem ale w tym roku chyba szczególnie. Smaczne, domowe gorące potrawy pomogły wszystkim uczestnikom przetrzymać temperatury dużo poniżej zera. Lunch przygotowali: Tomek i Jola Królikowski, Janina i Jan Staszel, Bronisława Zieliński, Halina Dziechciowski, Jola i Marek Smoter.

Zawody organizowali: Janusz Kotelon, Józek Guzik, Adam Górecki, Jacek Pyzowski,  Franciszek Dziechciowski, Szymek Gąsienica, Krzysztof Staszel, Joanna Staszel, Heniek Sobański, Katarzyna Szram, Joe Keen. Trasę zawodów przygotowali Lee Eddy, Peter Hill oraz Bill Murray.

Najlepsi zawodnicy otrzymali piękne puchary ufundowane przez Konsul Generalną w Chicago, które wręczał Prezes Związku Podhalan w Ameryce Północnej Józef Cikowski wraz z Zofia Bobak, v-ce prezes ZPPA. Zakończenie zawodów to nie tylko dekoracja zwycięsców zawodów, ale to także okazja, żeby wygrać cenne nagrody ufundowane przez dwa sklepy sportowe z Chicago: Ski Haus, Viking Ski Shop oraz Tatry Ski Club.

Gratulujemy zwycięzcom zawodów oraz najlepszym w poszczególnych grupach wiekowych, jak również wszystkim uczestnikom zawodów!

 

Zdjęcia z mistrzostw:

CZĘŚĆ 1 CZĘŚĆ 2
CZĘŚĆ 3 (ROZDANIE NAGRÓD)